Masarykova obchodní akademie, Jičín

státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, na cizí jazyky, informační technologie             

Zahraniční pracovní stáže pro studenty Masarykovy obchodní akademie v Jičíně

Okénkem letadla jsou nejprve vidět jen mraky, pak města a nakonec i jednotlivé domy. Je třeba se připoutat, budeme přistávat. Čekají nás tři týdny stáže v londýnských firmách. Jaké to asi bude? Jsme trošku nervózní, ale víme, že nás čeká něco nezapomenutelného … Něco podobného asi probíhalo hlavou osmi studentkám a studentům z Masarykovy obchodní akademie v Jičíně, když v květnu přilétali na třítýdenní praxi do Londýna.

Tři týdny práce v londýnských firmách, jednání se zákazníky, telefonické hovory a mnoho dalších náročných situací čekalo na studenty, kteří se rozhodli zúčastnit projektu Erasmus+ Evropské unie. Projekt, který začal v září 2016 a skončil letos v červnu, byl vlastně pokračováním projektu předchozího, který probíhal již od roku 2014. Během čtyř let tak mohlo absolvovat již téměř 30 studentů MOA Jičín povinnou praxi v Londýně, a tím se do budoucna lépe připravit na mezinárodní charakter pracovního trhu.

„Studenti byli ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí a vše, kromě kapesného, bylo hrazeno z programu Erasmus+ Evropské unie,“ říká koordinátor projektu Mgr. Martin Peterka. „Je to jedinečná příležitost pro naše studentky a studenty poznat svět trochu jinak, než jak ho znají z dovolené. Na tři týdny se stali součástí londýnských firem a zlepšili si tak nejen svou angličtinu, ale především své dovednosti v oblasti obchodu a administrativy. A díky certifikátu Europass Mobilita, který si mohou přiložit k žádosti o práci, budou mít větší šance na získání zajímavého pracovního místa.“

A na otázku, zda i budoucí studenti MOA Jičín budou mít tuto možnost, odpovídá takto: „I v dalších letech plánuje naše škola vysílat studenty na zahraniční praxe, a to nejen do Londýna, ale také např. do Německa či Irska.“

Všem budoucím stážistům držíme palce a Masarykově obchodní akademii v Jičíně vytrvalost v organizování těchto jedinečných příležitostí pro své studentky a studenty.

Den otevřených dveří

čtvrtek 6. 12. 2018 od 16:00
úterý 22. 1. 2019 od 16:00

Přijímací zkoušky nanečisto

22. 1. 2019 od 13:30 za poplatek Kč 50,-

Kalendář akcí

19. 12.týmový workshop (Microsoft) - Inovation Cycle
12. 12.exkurze - Vánoce na Hrádku u Nechanic
5. 12.týmový workshop (Microsoft) - Inovation Cycle
4. 12.exkurze do Berlína
30. 11.přednáška o Irsku
28. 11.Student Business Forum - na Univerzitě HK
22. 11.workshop Penny Market
20. 11.právní vědomí
14. 11.zeměpisný pořad - Maroko
25. 10.subkultury
15. 10.život v závislosti
10. 10.zeměpisný pořad - Kuba
17. 9.film Jan Palach
4. - 6. 9.adaptační kurz 1. ročníků
3. 9.slavnostní zahájení školního roku