Masarykova obchodní akademie, Jičín

státní střední odborná škola zajišťující výuku čtyřletých oborů obchodní akademie,
obchodní akademie se zaměřením na cestovní ruch, na cizí jazyky, informační technologie             

Zahraniční pracovní stáže pro studenty Masarykovy obchodní akademie v Jičíně

Okénkem letadla jsou nejprve vidět jen mraky, pak města a nakonec i jednotlivé domy. Je třeba se připoutat, budeme přistávat. Čekají nás tři týdny stáže v londýnských firmách. Jaké to asi bude? Jsme trošku nervózní, ale víme, že nás čeká něco nezapomenutelného … Něco podobného asi probíhalo hlavou osmi studentkám a studentům z Masarykovy obchodní akademie v Jičíně, když v květnu přilétali na třítýdenní praxi do Londýna.

Tři týdny práce v londýnských firmách, jednání se zákazníky, telefonické hovory a mnoho dalších náročných situací čekalo na studenty, kteří se rozhodli zúčastnit projektu Erasmus+ Evropské unie. Projekt, který začal v září 2016 a skončil letos v červnu, byl vlastně pokračováním projektu předchozího, který probíhal již od roku 2014. Během čtyř let tak mohlo absolvovat již téměř 30 studentů MOA Jičín povinnou praxi v Londýně, a tím se do budoucna lépe připravit na mezinárodní charakter pracovního trhu.

„Studenti byli ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí a vše, kromě kapesného, bylo hrazeno z programu Erasmus+ Evropské unie,“ říká koordinátor projektu Mgr. Martin Peterka. „Je to jedinečná příležitost pro naše studentky a studenty poznat svět trochu jinak, než jak ho znají z dovolené. Na tři týdny se stali součástí londýnských firem a zlepšili si tak nejen svou angličtinu, ale především své dovednosti v oblasti obchodu a administrativy. A díky certifikátu Europass Mobilita, který si mohou přiložit k žádosti o práci, budou mít větší šance na získání zajímavého pracovního místa.“

A na otázku, zda i budoucí studenti MOA Jičín budou mít tuto možnost, odpovídá takto: „I v dalších letech plánuje naše škola vysílat studenty na zahraniční praxe, a to nejen do Londýna, ale také např. do Německa či Irska.“

Všem budoucím stážistům držíme palce a Masarykově obchodní akademii v Jičíně vytrvalost v organizování těchto jedinečných příležitostí pro své studentky a studenty.

Přihlášky ke studiu

Přihlášky ke studiu můžete předat osobně do sekretariátu školy v pracovních dnech pondělí až čtvrtek od 7:00 - do 16:00, pátek do 14:30.

Termín pro odevzdání přihlášek do 1. března 2019.

Adresa pro doručování přihlášek poštou: Masarykova obchodní akademie, Jičín,17. listopadu 220, 506 11 Jičín

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto

Výsledky: čj - mat

Kritéria přijímacího řízení
školní rok 2019/2020

naleznete zde - kompletní informace zde

Kalendář akcí

červenTechnologické centrum v HK
4. 4.vzdělávací program Nicholas Winton - Síla lidskosti
21. 3.návštěva Apple, divadelní představení
13. 2.vstup na trh práce
7.2.-28.3.workshop Podnikání v praxi
od 27. 1.projekt Edison
22. 1.den otevřených dveří, přijímací zkoušky nanečisto
19. 12.týmový workshop (Microsoft) - Inovation Cycle
13. 12.interaktivní snídaně
12. 12.exkurze - Vánoce na Hrádku u Nechanic
11. 12.svačinárium
6. 12.den otevřených dveří
5. 12.týmový workshop (Microsoft) - Inovation Cycle
4. 12.exkurze do Berlína
další aktivity