Reference absolventů


Jste absolventem nebo absolventkou naší školy? Budeme rádi i za Vaši referenci zaslanou na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kateřina Jiránková (Víchová)
ZÁJEZDY Jičín, s.r.o. - Exim partner, jednatelka (majitelka), maturita na MOA 2012

Na MOA velmi ráda vzpomínám, dala mi základy, díky nímž jsem se rozhodla založit vlastní firmu, svůj sen. Díky vzdělání je pro mě rozhodování v chodu firmy a ekonomice jednodušší. Ocenit mohu také psaní všemi deseti a získání úžasných znalostí v cizích jazycích.

Ing. Veronika Studená (Vosečková)
Curium pharma, Senior Demand planner, maturita na MOA 1998

Kvalitní základy výuky výpočetní techniky, znalost účetnictví, ekonomické vzdělání a v neposlední řadě dobrá výuka jazyků mi umožnili analytickou kariéru v Coca-Cole a nyní své zkušenosti rozšiřuji v mezinárodní společnosti v oblasti nukleární medicíny. 

Každý den zjišťuji něco nového. Je důležité se stále učit. Školou to "jen" začíná.

Mgr. František Jedlička
Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové, státní zástupce, maturita na MOA 1995
Studium na MOA na počátku 90. let minulého století mi dalo solidní základ pro moje budoucí povolání. Jako právník potřebuji jak znalosti z ekonomické oblasti, tak z oblasti všeobecného přehledu. Obojí mi dokázali pedagogové na MOA předat v takové míře, že z nich čerpám dodnes. Mezi mnoha si dovolím vyzdvihnout výuku cizích jazyků a nedocenitelnou schopnost psaní všemi deseti prsty.
Mgr. Matěj Šimůnek
absolvent MOA 2006, Rokytnice nad Jizerou, OSVČ - 14 let finančního plánování a poradenství

Studium na Masarykově obchodní akademii v Jičíně nabízí svým studentům příjemné prostředí, profesionální přístup ke vzdělávání a celkově velmi kvalitní zázemí. Teoretická i praktická příprava zejména v oblastech ekonomiky, účetnictví, cizích jazyků, práce na PC apod. jsou na vysoké úrovni. Mnohé znalosti a naučené dovednosti ostatně používám dodnes.

Velmi dobrou zkušenost jsem měl s projektem školní prodejny. Studium na MOA mě připravilo jak na začátky v podnikání, tak mi dalo všeobecný přehled pro své následné VŠ vzdělávání, které však šlo mimo ekonomický směr. K tomu jsem se posléze opět vrátil. :)

Ing.Tomáš Sedláček
Financial Planning Europe Manager v CEMEX Czech Republic, s.r.o., maturita na MOA 2006,Informatika v ekonomice
Kvalitní výuku cizích jazyků, odborné předměty ihned uplatnitelné v praxi případně usnadňující přechod k univerzitnímu vzdělávání, přátelské a zároveň motivující prostředí, to vše jsem našel během svého studia na Masarykově obchodní akademii v Jičíně.
Ing. Lukáš Nosek
Studio AD-Sound, s.r.o., hlavní project manager, maturita na MOA 2013
Studium na MOA bylo nejen velmi důkladnou přípravou na vysokou školu nebo praxi, ale také zábavou! S ekonomickými předměty na vysoké škole jsem neměl nikdy žádný problém a z jazykových znalostí jsem vyčníval nad ostatními, čehož si univerzita brzy všimla a hned mě začala zapojovat do mezinárodních projektů. Ať už šlo o provázení zahraničních delegátů po kampusu nebo plánování všech akcí pro zahraniční studenty v rámci Erasmu, s angličtinou z MOA jsem se neztratil. Už během studia jsem začal podnikat v online i offline marketingu, kde znalosti z písemné a elektronické komunikace z MOA využívám každý den. I když bylo občas studium na MOA malinko náročnější, nikdy bych nevolil jinak. Díky MOA, že jsi mě dostala tam, kde jsem teď! :)
Bc. Adéla Handlovičová
Pytloun Hotels s. r. o. Liberec, Junior účetní, maturita na MOA 2017

Díky MOA jsem při dalším studiu na VŠE v Praze byla perfektně připravena na všechny předměty zabývajícími se ekonomikou, účetnictvím a daněmi, jejichž absolvování mnohdy bývá náročné nejen pro absolventy gymnázií, ale i obchodních akademií.

Nyní v zaměstnání nejvíce oceňuji praktickou výuku v účetním programu Pohoda, který ke své práci každodenně využívám, a kdy čerpám primárně ze znalostí z MOA v oblasti účetnictví.

Matěj Hlavatý
starosta obce Tetín; člen správní rady Podkrkonoší, dozorčí rady MAS Podchlumí a MAP Podchlumí, maturita na MOA 2013

Jmenuji se Matěj Hlavatý, je mi 26 let, a již druhým volebním obdobím (6 let) jsem neuvolněným starostou obce Tetín. Dále jsem členem správní rady Podkrkonoší, dozorčí rady MAS Podchlumí a členem MAP Podchlumí, který se věnuje plánu vzdělávání a systému komunikace pro zvýšení kvality vzdělávání ve vymezeném regionu.

Jsem velice hrdý na to, že jsem si ve svém školním věku zvolil studium na Masarykově obchodní akademii. Na tato léta rád vzpomínám. Být studentem MOA pro mě znamenalo domov, nebyl jsem jen osobním číslem, ale člověkem, jehož jméno všichni učitelé znali a snažili se mu pomoci nejen se studiem, ale i s jeho osobním životem. Kvalita učitelského sboru je výborná a dostane se vám té nejlepší přípravy do života, jelikož budete dlouhá léta čerpat z toho, co vás zde naučí.

Masarykově obchodní akademii a celému učitelskému sboru přeji jen to nejlepší. Studentům přeji, aby měli stejně krásné zážitky a vzpomínky, tak jako mám já.

Filip Malý
profesionální kameraman a fotograf, maturita na MOA 2015

MOA mi umožnila cestu na Univerzitu v Hradci Králové (UHK), kde jsem i mimo studia natáčel reportáže, spoty pro rektorát UHK. Při této příležitosti jsem získal mnoho kontaktů, díky kterým jsem mohl začít podnikat jako OSVČ. Přišlo focení, natáčení pro Redbull, první svatby i reklamní videa.

Studium na UHK jsem po 4 letech nedokončil a nastoupil jsem jako profesionální kameraman do jedné firmy. Zde jsem rok pracoval na reklamních fotografiích a videích. Teď mě živí svatby i reklamy. Díky ekonomickému myšlení, které jsem získal na MOA, žiju tím co mě baví.

Na MOA jsem se naučil všechno propočítat, napsat obchodní dopis, pracovat ve vektorové grafice i jak napsat web. Díky těmto základům jsem mohl rozjet podnikání jako kameraman a fotograf.

Lukáš Doležal
maturita na MOA 2017, podnikatel (OSVČ)

Přínos odborných znalostí, které mi MOA v Jičíně dokázala předat, ať už přímo či nepřímo, byl pro můj kariérní život zásadní. Již ve 3. ročníku jsem měl dostatek znalostí na začátek rozběhu svého podnikání. Po absolvování jičínské "obchodky" jsem chtěl pokračovat na VŠ studium v Hradci Králové, ale brzy jsem pochopil, že přínosnost zdejších informací byla hluboko pod standardem, na který jsem byl v Jičíně zvyklý. Rozhodl jsem se tedy, že ušetřím spoustu času a šel jsem cestou samostudia, které jsem si mohl dovolit právě díky pevným základům z jičínské MOA. Nyní je to 4. rok mého podnikání a na pevných základech stavím stále.

Obchodní akademii v Jičíně doporučuji každému, kdo se chce v budoucnu věnovat financím, nebo má jasnou vizi budoucího podnikání a chce získat potřebné informace, aby mohl být soběstačný. Anebo zkrátka každému, kdo hledá kvalitní střední školu, která ho připraví jak do života, tak i na další studium.

Ing. Gabriela Stuchlíková
2N Telekomunikace a.s., Senior finance analyst, maturita na MOA 2011
MOA pro mě hrála zásadní roli ve studijním i pracovním životě. Díky vysoké kvalitě získaných znalostí především v ekonomice a účetnictví jsem mohla pokračovat studiem na první fakultě VŠE, odkud jsem zamířila na pozici finančního controllera a následně analytika. Ve své pracovní kariéře denně čerpám ze znalostí, které mi dala MOA.
Bc. Adéla Brendlová
student magisterského studia na University of Worcester, maturita na MOA 2017
Na studium na MOA si vzpomenu každou chvíli. Možnost dvoutýdenní praxe v Londýně a velmi interaktivní hodiny angličtiny s panem profesorem Peterkou mi dodaly odvahu přihlásit se ke studiu v Anglii. Ekonomika s paní profesorkou Košťálovou Bagovou mi dala takových znalostí, ze kterých jsem mohla čerpat každý den v mých prvních letech při bakalářském studiu. Škole jsem moc vděčná za to, jak mě připravila ke studiu v zahraničí.
Bc. Sharon Moscato
maturita na MOA ve šk. roce 2016/2017, nyní pokračuji v magisterském studiu na UHK

Za volbu studia na obchodní akademii jsem velmi vděčná. Nebyla jsem vždycky vzorný student, přesto mi na MOA předali kvalitní znalosti v účetnictví a ekonomice, které jsem využila na VŠ a v letních měsících na sezónní podnikání. Ráda bych vyzdvihla profesionální přístup kantorů, kteří byli ochotni pomoci studentům nad rámec svých povinností.

Bc. Dominik Štefan
maturita na MOA 2017, letos jsem dokončil studium na FIM UHK a nastupuji na navazující obor na Technickou univerzitu v Liberci.
Jičínská „obchodka“ je skvělý odrazový můstek pro studium vysoké školy s ekonomickým zaměřením. Díky profesionálním učitelům jsem získal mnoho znalostí z oboru ekonomie, účetnictví, financí a matematiky, které jsem následně využil na vysoké škole.
Anna Vojtěchová
maturita na MOA 2017, odborná asistentka statutárního ředitele developerské společnosti Bytová výstavba CZ a.s.
Donedávna jsem pracovala jako účetní asistentka a správce krajské pobočky společnosti UOL a.s., konkrétně v dceřiné společnosti UOL Účetnictví Hradec Králové s.r.o. MOA mi dala znalosti a zkušenosti, ze kterých čerpám dodnes. Jednou z důležitých věcí, které jsem si odsud odnesla, byla samostatnost, soběstačnost, průbojnost a schopnost nebát se sám sebe řádně prezentovat. Jsem pyšná na to, že jsem mohla být studentkou Masarykovy obchodní akademie, Jičín, protože takový osobní přístup pedagogů ke studentům - i nad rámec jejich povinností - jaký je na MOA, se jen tak nevidí a jsem za něj vděčná.
Bc. Lucie Sedláčková
GORDIC spol. s r.o., Marketingová ředitelka, maturita na MOA 2012
Studiem na MOA jsem získala velmi dobré jazykové a ekonomické znalosti, které jsem dále hojně využívala a rozvíjela při studiu na ŠAVŠ a posléze i ve svých zaměstnáních. Kladně mimo jiné hodnotím i možnost studijních pobytů v zahraničí.

Potřebujete poradit nebo se na něco zeptat?


© Masarykova obchodní akademie